Solnice

Věděli jste, že město Solnice vzniklo na obchodní cestě, která podle pramenů spojovala pobaltské země s těmi západními a jižními? Dnes se jedná především o rekreační oblast v Orlických horách, která leží v Královéhradeckém kraji.

Něco málo z historie

Vůbec první písemná zmínka o obci pochází z 13. století, kdy obec měla vzniknout. Jak již bylo zmíněno, podle pramenů vznikla na obchodní stezce, která měla spojovat pobaltské země s jižními a západními zeměmi. Původní osada Solnice patří k těm, které mají skvělou historii. Postupem času se totiž skvěle rozrůstala a vzkvétala. Vliv na to jistě mělo i soukenictví, výroba punčoch a obuvi, což jsou obory, které zde v minulosti velice prosperovaly.

Jednoho roku se v Solnici zatavil dokonce i prezident Masaryk. Tehdy však Solnice byla stále ještě osadou. Svůj titul města získala Solnice až v roce 1991. Během roku 1949 se zde natáčel filmový snímek Hostinec u kamenného stolu.

Solnice plná turistických cílů

Při procházce městem zahlédnete hned několik hezkých pamětihodností. Například stojí za zmínku kostelík Stětí sv. Jana Křtitele, kterému se také říká kostel Umučení sv. Jana Křtitele. Při procházce narazíte taktéž na sloup se sochou Panny Marie a dále také na zdejší zámeček.

Možnosti ubytování v Solnici

Penzion 411

Příjemné a stylové ubytování v Penzionu 411 bude tím pravým místem, kde složíte hlavu, ať už trávíte vaši dovolenou či víkendový pobyt aktivně či nikoli. Ubytování kromě parkování nabízí také Wi-Fi připojení.

Další ubytování nabízí především okolí obce Solnice. Například ve Skuhrově nad Bělou najdete stejnojmennou chalupu.

Kde se najíst ve městě Solnice

Restaurace Zámeček nabízí opravdu výjimečnou nabídku lahodných pokrmů. Je to tak ideální místo, kam zamířit, když vám zrovna kručí v břiše. Další možností, kde se dobře najíst, je Staročeská restaurace – taktéž velice oblíbená.

Co najdete v okolí

Lyžařská střediska

Nedaleká obec Zdobnice uspokojí potřeby všech lyžařů a snowboardistů. Nachází se zde totiž hezký skiareál s pravidelně udržovanými sjezdovkami a možností strávit dny oblíbeným zimním sportem.

Koupaliště, vodní nádrže

Když na koupaliště, tak do Dobrého nebo Bystrého, případně do Rokytnice v Orlických horách. Když do aquaparku, tak do Ústí nad Orlicí nebo do Hradce Králové. A když k vodní nádrži, tak na Rozkoš nebo Pastviny. Co si vyberete vy?

Výlety, turistika

Rozhledna Skuhrov nad Bělou se nachází v těsné vzdálenosti města Solnice (zhruba čtyři kilometry vzdušnou čarou). Výlet však můžete podniknout na taktéž nedalekou rozhlednu Osičina nebo na zámek Častolovice, který najdete v centru stejnojmenného městyse.

Cyklistika

Městem vede hned několik cyklistických i pěších tras. Solnice je jejich východiskem.