Sedloňov

Sedloňov – ves nacházející se v samotném údolí Zlatého potoka každým rokem láká desítky či stovky vášnivých lyžařů a snowboardistů. Důvodem toho je zdejší skiareál, který patří k nejvyhlášenějším lyžařským střediskům v celých Orlických horách.

Něco málo z historie

Obec Sedloňov byste dnes našli v okrese Rychnov nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji. Z dostupných pramenů vyplývá, že historie této nevšedně krásné obce se začala psát už v roce 1654. Bohužel i tato obec byla za dob druhé světové války osídlena německým obyvatelstvem a po válce, tedy po roce 1945, vísku postihlo vylidnění.

Sedloňov plný turistických cílů

Horská ves, která se dneska dělí na dvě části (na Sedloňov a Polom), nabízí turistům řadu pamětihodností. Pro obec je typický krásný horský barokní kostelík Všech svatých, krásná je však i zdejší fara, která je pýchou obce.

Obec obklopují přírodní rezervace, ve kterých se nachází památné stromy, jež jsou často označené za němé pamětníky historie.

Jak již bylo zmíněno, do obce Sedloňov se však sjíždí především milovníci zimních sportů čili vášniví lyžaři a taktéž snowboardisté. Důvodem toho je zdejší stejnojmenný skiareál, který je určen jak pro začínající, tak pro zkušenější lyžaře a snowboardisty. Skiareál se nachází ve velice klidné části Orlických hor, kde na vás nečekají dlouhé fronty. Sjezdovky jsou pravidelně upravované, nabízí se zde dokonce i večerní lyžování nebo možnost občerstvit se v zastřešených prostorách.

Možnosti ubytování v Sedloňově

Penzion U Grulichů

Hledáte komfortní ubytování v Sedloňově? Nabízí se ubytování ve zdejším penzionu U Grulichů, který nabízí všechno, co turista k přespání potřebuje.

Penzion Hrad Sedloňov

Za velmi krásné ubytování v centru Sedloňova lze označit penzion Hrad Sedloňov, který je mezi lidmi obzvlášť oblíbený. O tom ostatně svědčí i recenze na internetu, které jsou velice kladné.

Horská chata Sedloňov

Celoroční ubytování nabízí Horská chata Sedloňov, která kromě ubytování nabízí také restauraci, Wi-Fi připojení, a kromě toho také infrasaunu a bazén v objektu.

Kde se najíst v Sedloňově

Nejen obědy a večeře, ale také snídaně nabízí Sedloňovský dvůr, což je velice stylová restaurace nacházející se právě v Sedloňově. Pakliže však míříte na lyže, najíst se můžete i ve zdejším skiareálu.

Co najdete v okolí

Lyžařská střediska

Je vám zdejší skiareál malý? Naštěstí se jenom kousek od Sedloňova nachází řada dalších lyžařských středisek, kde zažijete nezapomenutelné lyžování v Orlických horách. Například jeden skriareál leží v Olešnici, další pak v Deštné v Orlických horách.

Koupaliště, vodní nádrže

Za vodními atrakcemi a divokými řekami zamiřte do Aquaparku Hradec Králové. Stejně působivý aquapark dále naleznete v Ústí nad Orlicí. Pokud jste spíše milovníkem přírodního koupání, nabízí se vodní nádrž Rozkoš nebo vodní nádrž Pastviny.

Výlety, turistika

Hrad Litice, Podorlický skanzen Krňovice a taktéž Arboretum Vysoké Chvojno. To jsou tři místa, kam byste si měli zajet na výlet. Pokud už tato místa máte odškrtnutá na svém seznamu, nabízí se dále obří akvárium v Hradci Králové nebo zoo ve stejném městě.

Cyklistika

Orlickými horami (i Sedloňovem) prochází celá řada cyklotras a cyklostezek. Stačí si vybrat jednu, nasednout na kolo a vydat se vstříc cyklistickému dobrodružství.