Kunvald

Nedaleko Žamberka leží velice zajímavé město jménem Kunvald. Jedná se o místo, kam se v zimě sjíždí běžkaři a kde se v létě vyhledává ubytování především ve velice stylových a moderních chalupách.

Něco málo z historie

Město Kunvald je velice důležitou součástí naší historie. Historie samotného města se začala psát ve 13. století, první písemná zmínka byla konkrétně napsána roku 1363. Ptáte se, proč je město Kunvald tak důležitou součástí naší historie? Důvodem toho je fakt, že zde byla založena Jednota Bratrská. Při procházce městem to budete mít neustále na mysli, jelikož na ni upozorňuje například socha Jana Ámose Komenského nebo zdejší obřadní síň či bratská lípa.

V minulosti bylo Kunvaldu odebíráno jeho označení. V jednu chvíli se jednalo o malou vesnici, později o osadu a dnes lze říct, že se jedná o město ležící v Orlických horách, které spadalo od roku 1389 do vlastnictví litického panství.

Kunvald plný turistických cílů

Jak již bylo zmíněno, při procházce městem narazíte na celou řadu pamětihodností, jež poukazují na vznik Jednoty Bratrské. K jejímu založení mělo dojít roku 1457, kdy zároveň vznikl i znak v podobě červenomodrého štítu, který je šikmo dělený.

Kromě pamětihodností, které upozorňují na vznik Jednoty Bratrské, stojí za povšimnutí kostel svatého Jiří.

Možnosti ubytování v Kunvaldu

Penzion U Lípy

Penzion U Lípy nabízí nejen skvělé občerstvení, ale i komfortní ubytování vhodné pro nenáročné turisty.

Elsa Chalupa

V podhůří Orlických hor se nachází nádherná Elsa Chalupa, která nabízí skutečně velmi vhodné podmínky pro celoroční rekreaci. Parkování je v tomto případě samozřejmostí a stejně tak dětský koutek na zahradě s pískovištěm.

Chalupa Kunvald

Chalupa Kunvald je příjemné ubytování přímo v Kunvaldu. Jedná se o stylovou a velice komfortní poloroubenou chalupu, kde bude radost přespávat. Chalupa je na samotě u lesa, tudíž se nemusíte obávat hlučných nocí.

Kde se najíst ve městě Kunvald

Kde se dobře najíte ve městě Kunvald? Nabízí se například penzion U Lípy, který kromě ubytování nabízí i skvělou kuchyni.

Co najdete v okolí

Lyžařská střediska

Věděli jste, že Bartošovice jsou považovány za kolébku lyžování v Orlických horách? Dnes se zde nachází hezký skiareál jménem Nella, kam by měly směřovat kroky každého fanouška zimních sportů.

Koupaliště, vodní nádrže

Nejbližší koupaliště najdete v Rokytnici v Orlických horách, aquapark plný zábavných vodních atrakcí pak v Ústí nad Orlicí a vodní nádrží vhodnou k osvěžení se je nádrž Pastviny.

Výlety, turistika

Hrad Litice, Suchý vrch nebo zámek Doudleby nad Orlicí. To jsou tři místa, která navštívit, pokud máte chvilku času a pokud se nacházíte v Kunvaldu. V blízké vzdálenosti města se taktéž nachází archeologické muzeum v Uhřínově nebo dřevěná kaple Panny Marie v Horním Houžovci.

Cyklistika

Když na kole, tak po vyhlídkové trase jménem Po hřebenech Orlických hor. Jedná se o stezku vedoucí přes několik náročných kopců, ale také přes krásný Anenský vrch, kde se nachází rozhledna, či přes Zemskou bránu a tvrz Haničku.