Kunčina Ves

V Orlických horách najde se celá řada krásných vísek, které stojí za navštívení. Jednou z nich je i Kunčina ves, která leží jenom kousek od obce Zdobnice. Sice zde nežije mnoho obyvatel, přesto má obec co nabídnout.

Něco málo z historie

V současné době je obec základní sídelní jednotkou zmiňované obce Zdobnice. Leží v Rychnově nad Kněžnou a její kořeny sahají až do 13. století, kdy byla podle dostupných pramenů založena. 13. století je stále možné vnímat při procházce vesnicí, jelikož se zde nachází zachovalé roubené chalupy, jež jsou zejména pro Orlické hory typické.

Kunčina ves plná turistických cílů

Obec zvaná Kunčina ves zaujme především svou zdejší alpskou kaplí sv. Anny. Ta je postavená v neogotickém stylu a stojí tu už od roku 1866, kdy ji postavil nejmenovaný sedlák. Kaple zaujme nejen svým vzhledem, ale především svou velikostí. Je poměrně velká, její půdorys připomíná kříž.

Turisté jistě ocení, že obcí Kunčina ves prochází hned několik turistických tras. Jedna z nich je značena žlutě a jedná se o trasu vedoucí z Dobrošova, skrze Uhřínov a Kačerov až do Souvlastní, Nebeské Rybné. Pokud byste po žlutě značené turistické trase pokračovali dál, přišli byste až do Rokytnice v Orlických horách.

Možnosti ubytování v obci Kunčina ves

Přímo v obci se nenachází žádné adekvátní ubytování, ovšem okolí obce je plné penzionů, chat i hotelů, z nichž si stačí jenom vybrat. Například se nabízí ubytování v Deštné v Orlických horách, kde se můžete ubytovat v penzionu ARNIKA, nebo v penzionu Továrníkova vila nacházející se ve Skuhrově nad Bělou.

Kde se najíst v obci Kunčina ves

Máte hlad a dali byste si něco pořádného k obědu nebo k večeři? Najíst se můžete skvěle například ve zdejší restauraci Vyhlídka, případně se taktéž nabízí možnost skvělého občerstvení na chatě Slunečná.

Co najdete v okolí

Lyžařská střediska

Skvělé lyžování v blízkosti obce Kunčina ves zažijete například v nedalekém Skiareálu Zdobnice ve Zdobnici, což je lyžařské středisko nabízející především modré sjezdovky, které jsou dostatečně dlouhé i široké.

Koupaliště, vodní nádrže

Kde se pořádně osvěžit během parného léta? Rychnov nad Kněžnou nabízí nejen koupaliště, ale i bazén, také se nachází koupaliště v Dobrém nebo aquapark v Žamberku. Koupaliště naleznete i v nedalekém Letohradě nebo v Kostelci nad Orlicí.

Výlety, turistika

Kromě zmiňované žluté turistické trasy se nachází v okolí obce celá řada atraktivních míst. Patří mezi ně například Skanzen Uhřínov v Uhřínově, což je krásné archeologické muzeum, dále také rozhledna Skuhrov nad Bělou nebo nejvyšší vrchol Orlických hor Velká Deštná.

Cyklistika

Máte s sebou kolo? Vydejte se do nedaleké Zdobnice, kde se můžete napojit na krásnou cyklotrasu vedoucí přes Šerlich po hřebeni hor. Cyklostezka vede z Deštné v Orlických horách a je dlouhá asi třicet kilometrů. Není to však trasa pro ořezávátka! Je poměrně náročná, na druhou stranu pojedete dech beroucí přírodou Orlických hor.