Julinčino údolí

Orlické hory umí svou krásou rozhodně překvapit. Potvrzuje to i malá horská osada Julinčino údolí, kde se kříží romantická atmosféra s krásami Orlických hor.

Něco málo z historie

Julinčino údolí se nachází v samotném údolí Říčky u Rokytnice v Orlických horách. Z dostupných pramenů vyplývá, že obec byla založená při kolonizaci hor zhruba v roce 1690. Dodnes jsou zde z tohoto období zachovány četné roubené chalupy.

Julinčino údolí plné turistických cílů

Julinčino údolí je v posledních letech vyhledávané především táborníky. Odtud vede celá řada turisticky značených tras.

Možnosti ubytování v Julinčině údolí

Chalupa Jůlinčino údolí

Pravděpodobně jediné adekvátní ubytování v Julinčině údolí je chalupa pojmenována po tomto krásném údolí v Orlických horách. Jedná se o nově postavenou chalupu, která se nachází v dech beroucím prostředí chráněné krajinné oblasti. K dispozici je kromě ubytování i zahrada plná prolézaček a skluzavek pro nejmenší.

Další možnosti ubytování nabízí spíše okolí Julinčina údolí. Penziony nebo hotely vhodné k přenocování najdete například v Rokytnici v Orlických horách.

Kde se najíst v obci Julinčino údolí

Julinčino údolí nenabízí bohužel mnoho míst, kde pojíst či kde se občerstvit. Proto i v tomto případě zamiřte do nedaleké Rokytnice v Orlických horách, kde se můžete občerstvit třeba v hotelu Orličan.

Co najdete v okolí

Lyžařská střediska

Skvělé a stejně tak nezapomenutelné lyžování zažijete ve skiareálu nacházejícím se v Říčkách v Orlických horách. Stejně atraktivní areál byste našli v Rokytnici v Orlických horách. Ten nese jméno Farský kopec.

Koupaliště, vodní nádrže

V nedaleké Rokytnici v Orlických horách nenajdete jenom místo, kde si dobře zalyžujete, ale také místo, kde se můžete v létě osvěžit. Je jím zdejší koupaliště. Pokud vás však neláká, nabízí se vodní nádrž Pastviny nebo nedaleký aquapark v Ústí nad Orlicí.

Výlety, turistika

Kam se vydat na výlet v blízkosti Julinčina údolí? Co třeba zamířit k rozhledně Skuhrov nad Bělou? Atraktivní je i zámek Doudleby nad Orlicí nebo taktéž Arboretum Žampach, které je chráněnou kulturní památkou.

Cyklistika

Orlickými horami stejně jako Julinčiným údolím prochází řada cyklostezek a cyklotras.