Bohdašín

Pokud pojedete cestou vedoucí z Dobrušky na Nový Hrádek, narazíte na krásnou obec pojmenovanou Bohdašín. Jedná se o obci, v jejímž okolí najdete celou spoustu turisticky zajímavých cílů.

Něco málo z historie

Historie obce Bohdašín bohužel nepatří k nejrozmanitějším. Ve skutečnosti se toho o založení obce nebo o samotné obci ví jenom velice málo. Co se ví, tak je to, kdy se světu ukázala první zmínka o obci. Stalo se tak roku 1544. Podle všeho se jednalo o obec, která spadala vždy pod nějaké panství. Na panství se však neustále střídali bohatí pánové, a tak každou chvíli spadala obec pod panství jiného bohatýra. Později se však obec dostala pod panství Opočno, a tak to také zůstalo dlouhé roky.

Bohdašín se příliš nelišil od ostatních obcí. I zde se v minulosti dolovala železná ruda a taktéž se zde stavěly hamry, které byly určeny na zpracování železa.

Možnosti ubytování v Bohdašíně

V Bohdašíně se kromě menších chatek či chaloupek vhodných k pronájmu nenachází žádné adekvátní ubytování, proto se ubytujte v okolních obcích. Nabízí se například ubytování ve Slavoňově, konkrétně na Dračí Tvrzi, nebo v penzionu Na Hradčanech v Novém Městě nad Metují.

Kde se najíst v Bohdašíně

Spíše, než v Bohdašíně se občerstvíte v okolních obcích a městech. Občerstvit se můžete v Bystrém, také v Novém Městě nad Metují nebo v sousedním Červeném Kostelci, kde se nachází například restaurace Na Bohdašíně.

Co najdete v okolí

Lyžařská střediska

Když za lyžováním v okolí obce Bohdašín, tak do Skiareálu Sedloňov, který je od obce vzdálený vzdušnou čarou jenom šest kilometrů. Stejně blízko je i skiareál v Olešnici v Orlických horách, který je u lyžařů i snowboardistů taktéž velmi oblíbený.

Koupaliště, vodní nádrže

Kam se zajet osvěžit během horkých parných dnů? Rozhodně byste měli zamířit na příjemné koupaliště nacházející se v Bystrém, což je opět jenom kousek od obce Bohdašín v Orlických horách.

Výlety, turistika

Co podniknout v okolí obce Bohdašín? V okolí najdete celou spoustu turistických cílů. Vydat se můžete například na poutní místo Rokole, které se nachází jenom kousek od obce. Pokud jste milovníkem hradů a zámků, nabízí se návštěva zříceniny hradu Frymburk nebo návštěva zámku ve zmiňovaném Novém Městě nad Metují.

Cyklistika

I Bohdašínem vede celá řada cyklostezek. Na kolo můžete nasednout na cyklotrase vedoucí do Nového Města nad Metují, případně se zde nachází i cyklostezky vedoucí do Slavoňova. Obě trasy jsou nenáročné a zvládne je i prakticky každý začínající cyklista.