Bedřichovka

Mezi lesy a hřebeny Orlických hor nachází se malebná osada jménem Bedřichovka, která stejně jako Černá Voda, Kunštát, Jadrná, Trčkov a Zelenka spadá pod obec Orlické Záhoří.

Něco málo z historie

Dnes je Bedřichovka součástí zmiňované obce Orlické Záhoří, kterou byste našli v Orlických horách. V minulosti však tato osada byla samostatnou vískou, která začala spadat pod zmiňovanou obec až roku 1951. Do té doby byla Bedřichovka příjemným místem, které nabízelo mnoho možností pro pěší turistiku nebo cyklistiku. Jelikož ji dodnes najdeme na hranici s Polskem, turisté i dnes využívají pobyt v této krásné osadě k návštěvě Polska.

Bedřichovka plná turistických cílů

I když je Bedřichovka dnes jen součástí obce v Orlických horách, i ona je lákadlem turistů. V současné době se sem lidé sjíždí do zdejšího ski areálu, který je oblíbený především díky tomu, že se zde nečeká v dlouhých frontách. Fronty tu nejsou proto, že by areál nebyl dostatečně kvalitní nebo hezky zařízený. Důvodem toho je fakt, že Bedřichovka je od “civilizace” krapet odlehlá. Většinou vášniví lyžaři volí známější lyžařská střediska a nepátrají po odlehlejších, přesto stejně kvalitních areálech.

Jelikož je Bedřichovka součástí zmiňovaného Orlického Záhoří, nesmíme zapomenout na turistické lákadlo této hezké obce. Tím lákadlem je lehké a těžké opevnění s vybudovanou dělostřeleckou pozorovatelnou, která sloužila na obranu proti nacistickému Německu.

A jelikož je součástí Orlického Záhoří, kam patří právě Bedřichovka, Černá Voda, nesmíme opomenout zdejší skiareál, který je lyžaři i snowboardisty velice vyhledávaný. Možná za to mohou zdejší sjezdovky nebo skvělé podmínky, možná také občerstvení, které zpříjemní každodenní lyžování. Mimochodem, věděli jste, že v době léta je v okolí skiareálu nabízeno horské koupání? Je to opravdu příjemné osvěžení.

Možnosti ubytování v Bedřichovce

Přímo ve vísce či osadě Bedřichovka se žádné ubytování nenachází, ale musí se brát v potaz to, že je Bedřichovka součástí Orlického Záhoří, kde už si máte, z čeho vybírat. Nabízí se například penzion Černá Voda, který kromě cenově přijatelného ubytování nabízí i občerstvení, nebo penzion U Cvrčků, kde se taktéž skvěle najíte, nejen přenocujete.

Kde se najíst v Bedřichovce

Bedřichovka je součástí Orlického Záhoří, kde sídlí celá spousta skvělých restaurací. Nabízí se využít restauraci zdejšího hotelu Kunštát nebo penzionu Černá Voda. Najíst se můžete skvěle i ve zmiňovaném ski areálu nebo případně v nedalekých obcích. Například stojí za návštěvu restaurace v Deštné v Orlických horách, konkrétně například srub Karolina nebo Kozí chlívek.

Co najdete v okolí

Lyžařská střediska

Chcete zažít pořádnou zimní lyžovačku? Pak byste měli zamířit do Ski centra Říčky v Orlických horách. Od Bedřichovky, respektive od obce Orlické Záhoří se totiž ski centrum nachází jenom šest kilometrů vzdušnou čarou.

Poblíž se kromě toho nachází i Ski centrum Zdobnice, které je taktéž skvělou volbou, pokud si chcete pořádně zalyžovat.

Koupaliště, vodní nádrže

Vodní nádrž Pastviny je místem, které vyhledáte během parného letního dne. Dnes se zde lidé osvěží, dříve se jednalo pouze o přečerpávací elektrárnu.

Výlety, turistika

Kam se vydat na výlet? Co navštívit například zámek Doudleby nad Orlicí nebo zámek Nové Město nad Metují? Poblíž Bedřichovky se nachází taktéž dřevěný kostel sv. Petra a Pavla u Liberku či dřevěná kaple blahoslavené Panny Marie v Dříši.

Cyklistika

Přímo z Orlického Záhoří vede cyklotrasa do Litic, kde vás čeká stejnojmenný hrad. Stezka sice není pro začínající cyklisty, ale o to víc se budete radovat z okamžiku, kdy dorazíte do svého cíle. Cyklotrasa vede nádherným orlickým podhůřím.